Микола Васильович Гоголь належить до найбільш оригінальних письменників усіх часів. Його ім’я ставиться поруч із іменами Шекспіра, Сервантеса, Данте. Життя письменника оповите таємницями, парадоксами, суперечностями…
Ще за життя Гоголя розпочались суперечки – російській чи українській літературі належить його творчість. Час, що минув, розпорядився так, що письменник одержав світове визнання як представник російської літератури, але найбільш “сонячна” частина його творчості, твори, що виросли на ґрунті народної культури та історії України, мала великий вплив на становлення його творчої манери, образної системи, стилю майже всіх його творів.
16 липня 2015 року працівники відділу абонемента здійснили виїзну літературну подорож «Під шелест сторінок улюбленої книги» до дитячого табору «Буковинський вогник» (с. Глибочок Сторожинецького району) з нагоди 180-ої річниці виходу у світ відомої повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».
«Тарас Бульба» – твір про Запорізьку Січ… Це не тільки місце. Це втілення мрії українського народу про вільне життя, про бойові подвиги. Це царство волі й рівності. Це вільна республіка, де жили люди широкого розмаху душі, абсолютно вільні й рівні, де виховувалися вільні, мужні характери, для яких не було нічого вищого за інтереси народу, за волю й незалежність Вітчизни.
Біля сотні дітей разом з ведучою заходу Христиною Смандич мандрували стежками життя і творчості Миколи Гоголя. За твором «Тарас Бульба» було продемонстровано буктрейлер. Літературну подорож доповнила увертюра до опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба». Також до уваги присутніх була презентована книжкова виставка «Під шелест сторінок улюбленої книги», бібліографічний огляд якої провела Інна Бабіна.
Учасники заходу мали чудову нагоду почерпнути нові знання про геніального письменника.