Літературна година «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець»

pok4 жовтня у книгозбірні відбулася літературна година «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець». У рамках заходу головний редактор відділу краєзнавства Юлія Боганюк презентувала біобібліографічний покажчик «Осип Маковей», приурочений до 150-річчя від дня народження відомого українського поета, публіциста, педагога, громадського діяча. Зокрема ознайомила присутніх із структурою видання, основними розділами, підрозділами, акцентувавши увагу на актуальності покажчика для дослідження життєвих і творчих сторінок письменника.

Про чернівецький період життя Осипа Маковея, його діяльність на посаді редактора газети «Буковина», творчі зв’язки з іншими відомими талановитими буковинцями розповів автор передмови презентованого видання, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Юрія Федьковича Олександр Попович. Науковий співробітник Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської Юлія Микосянчик більш детально охарактеризувала творчу співпрацю Осипа Маковея та Ольги Кобилянської, акцентувала увагу гостей на маловідомих деталях їхніх особистих взаємин, цікаво змоделювавши реальні історії з життєписів цих відомих митців.

На скайп-зв’язку з нами були колеги із Заліщицької центральної районної бібліотеки, директор ЦБС Ольга Тракало, місцеві краєзнавці. Зокрема, історик, заступник директора Відокремленого підрозділу Національного аграрного університету біоресурсів і природокористування України  «Заліщицький агроколедж ім. Євгена Храпливого» Михайло Сопилюк розповів присутнім про останній період життя та творчої діяльності Осипа Маковея на посту директора учительської гімназії в місті Заліщиках, про його активну суспільно-політичну діяльність. Також презентував двохтомне видання «Заліщики: роки, події, люди», куди ввійшли літературні розвідки про Осипа Маковея.

Серед запрошених гостей була і вчитель української мови та літератури Заліщицької спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. О. Маковея, керівник кімнати-музею письменника, що діє при школі його імені, лауреат районної премії ім. О. Маковея Олександра Петринка. Вона принесла із собою копію музейного експонату – лист Осипа Маковея до своєї майбутньої дружини довжиною 5 м.

Модератор заходу – завідувач редакційно-видавничого відділу Іванна Рудько.

Присутні на заході учні Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім. Юрія Федьковича та студенти філологічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича мали нагоду збагатитися новими знаннями про відомого поета, прозаїка, публіциста та ознайомитися з книжковою виставкою «Осип Маковей – письменник, редактор, літературознавець».

 

  • DSC_4170
  • DSC_4180
  • DSC_4185
  • DSC_4211
  • DSC_4245
  • DSC_4280
  • DSC_4304
  • DSC_4341
DSC_41701 DSC_41802 DSC_41853 DSC_42114 DSC_42455 DSC_42806 DSC_43047 DSC_43418
jquery slideshow by WOWSlider.com v6.1

 

 


Мобільне меню