«Лев Ревуцький: мелодизм та справедливість» – до 135-річчя від дня народження українського композитора, педагога, музично-громадського діяча

Лев Миколайович Ревуцький – український композитор, педагог, музичний і громадський діяч, доктор мистецтвознавства, академік АН УРСР, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист СРСР, лауреат Державної премії СРСР, Державної премії УРСР імені Т. Шевченка є автором творів великих музичних форм: сонат для фортепіано, симфоній, в тому числі на теми українських народних пісень, що є одним з найкращих його творів, концертів для фортепіано. Ці твори написані з тонким знанням виконавчої майстерності. У творах менших форм – фортепіанні прелюдії, твори для скрипки й віолончелі з фортепіано.

Лев Ревуцький дуже оригінальний свіжістю музичної мови й технічними прийомами. Серед вокальних творів визначною є кантата «Хустина», «Галицькі пісні», «Сонечко», «Козацькі та історичні пісні».

Лев Ревуцький творчо розвинув методи Лисенка й Леонтовича, які полягали у нерозривному злитті музичного фольклору з досягненнями гармонічного мислення кінця XIX століття. Він збагатив українську музику індивідуальними стилістичними знахідками. Його композиторський стиль формувався на основі глибокого й всебічного пізнання національного народного мелосу та перетворення традицій сучасної професійної музики. Творам митця притаманна оптимістична настроєність, ліризм, стриманість, широта і багатство емоцій. Розмірена, виразна мелодика поєднується з напруженою складною гармонікою.

Його творчість увійшла до золотого фонду української класики. Значний внесок зробив і в розвиток жанру обробки народних пісень. У його творчій спадщині близько 120 оригінальних обробок.

Лев Ревуцький вважається найвпливовішим діячем української музичної культури своєї епохи. Багато зробив для популяризації творчості М. Лисенка. Був редактором 20-томного зібрання його творів, здійснив фундаментальну редакцію опери «Тарас Бульба».

До 135-річчя від дня народження українського композитора, педагога, музично-громадського діяча відділ мистецтв підготував інформаційну візитівку та книжкову викладку.

Експозиція “Лев Ревуцький: мелодизм та справедливість” демонструє всю творчу палітру композитора та пропонує монографії, довідкові матеріали, нотні матеріали та інші видання, що познайомлять читачів із широкою музичною спадщиною митця.

Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення.


Мобільне меню