15 серпня в приміщенні Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка відбулася лекція «Мобілізація громади у протидії стигмі та дискримінації» в рамках циклу інформаційно-навчальних семінарів, лекцій та тренінгів, спрямованих на отримання знань, вмінь та навичок, необхідних для ресоціалізації людей, що постраждали від війни. Захід проводиться в рамках проєкту «НЕ сам на сам», який реалізовується Благодійним Фондом «Суспільні ресурси та ініціативи» у партнерстві з Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Розмова йшла про те, що таке стигма та дискримінація? Як суспільство сприймає «інакших» людей, зокрема з ВІЛ, КОВІД та ін.? Як релігійні лідери можуть вплинути на зменшення ВІЛ-інфекції та протидіяти стигмі? Як суспільство може вийти із ситуації несприйняття та почати допомагати одне одному?
Принагідно була презентована книга «ВІЛ: віра, толерантність, надія», яка рекомендується як навчальний посібник для студентів духовних вищих навчальних закладів. Лекторка Наталія Гейман висловила впевненість, що згодом ВІЛ/СНІД буде подолано і людям більше не знадобляться ці знання, та зараз вони просто необхідні і дуже актуальні.
Міжнародний фонд “Відродження”
Фото – Віктор Безпальченко