Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук у рамках краєзнавчого мандрівничого проєкту «Буковинська дефіляда», створеного разом із нашим постійним партнером – Чернівецьким торговельно-економічним інститутом КНТЕУ, презентує «Кулінарні смаки буковинців як феномен культурного розмаїття краю».
Буковинська кухня – це неповторне поєднання кількох десятків кухонь різних народів. Разом з українцями і румунами на Буковині здавна проживали німці, євреї, поляки, вірмени, турки, болгари, чехи, словаки, угорці, росіяни, білоруси та інші нації. Завдяки її мешканцям буковинська кухня – поетична і різноманітна, строката і гармонійна, ситна і легка, розкішна і повсякденна. «Будь-якого мандрівника, прошеного чи випадкового гостя радо зустрічали в кожній, навіть небагатій хаті. Господарі частували прибулих від душі, подаючи до столу найкраще. Вміння готувати поживні та гарні наїдки з городини та інших невибагливих продуктів уславили буковинську кухню далеко за межами краю», – так відзначають члени ГО «ХоРеКа Буковина». І з ними неможна не погодитися.
Чималий вклад в популяризацію страв буковинської кухні вносять викладачі та студенти ЧТЕІ КНТЕУ, готуючи її різноманітні автентичні страви на всеукраїнських і міжнародних кулінарних конкурсах.
Додаємо декілька книжкових видань, що містять унікальну інформацію про особливості харчування та культуру їжі буковинців у різні часи. Тож мандруємо сторінками неперевершених книг, що так нам «смакують».
Матіос, Марія. Кулінарні фіґлі / Марія Матіос. – 2-ге вид. – Львів : ПА «Піраміда», 2011. – 208 с. : іл.Це здоровий гумор і мініенциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого.
Беручи до рук цю книгу, не забудьте прихопити «слинявчик», бо від цього смачного читання вам не раз тектиме слинка із підборіддя – і аж до пазухи. Ну, й на здоров’я!
Гриценко, Наталія. Місто пахло корицею й кремом Nivea. Чернівецький вінтажний альбом / Наталія Гриценко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 112 с.Авторка розповідає про життя простих мешканців Чернівців у міжвоєнний період часу ІІ Світової війни, їхній побут, буденні клопоти. Наталія Гриценко майстерно відтворила атмосферу міста, зображуючи його крамниці, кафе та ресторани, особливості чернівецької кулінарії, гастрономії тощо….
Її оповіді адресовані тим, хто захоплюється історією Чернівців, тим, хто хоче відкрити для себе різні сторони культурного та гастрономічного феномену міста.

Ця книга, наче провідник у часі, перенесе вас у минуле, здивує, надихне і неодмінно подарує таке особливе відчуття дому.
В ній знайдете переписи та рецепти автентичних страв від відомих особистостей, серед яких – Ольга Кобилянська та Адольфіна Макогон (мати Ірини Вільде).
Читаємо запропоновані книги і насолоджуємося буковинською гостинністю та стравами буковинської кухні!