29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. 106 років тому українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ.
Міжнародне визнання української незалежності – це те, чим завдячуємо героям Крут. Проголошення 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки й перше у ХХ столітті її офіційне визнання утвердило на політичній карті світу нашу державу. І тоді – понад 100 років тому, й тепер – ворог той самий. Нинішні захисники України завершують справу крутянців.
На початку березня 2022 року, неподалік місця подвигу Героїв Крут, знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.
З цієї нагоди бібліотекарі відділу обслуговування завітали до студентів Чернівецького професійно-технічного училища № 8 із презентацією книжкової виставки з фондів ЧОУНБ про крутянські події. Для більш детального та професійного ознайомлення з історичними подіями того часу до уваги присутніх було запропоновано перегляд фільму «Крути» з циклу «Пишемо історію» (канал присвячений багатьом подіям і постатям історії України ХVI – XX століть). Недовгі за хронологією та насичені цікавим відеорядом лекції відкриють невідомі сторінки нашої історії.
Сьогодні на захист України стали тисячі українців, які ще вчора були мирними людьми: вчителі, студенти, менеджери, бізнесмени, історики, співаки. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі.
Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному.