21 березня в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Відомі економісти Буковини ХІХ – ХХІ століть» відділ документів з економічних, технічних та природничих наук організував круглий стіл «Економічні читання пам’яті професора Ігоря Школи», в якому взяли участь провідні науковці, викладачі, студенти, аспіранти буковинських ВНЗ та працівники ЧОУНБ ім. М. Івасюка.
Серед запрошених учасників – Євдокименко Валерій Кирилович, доктор економічних наук, професор; Буднікевич Ірина Михайлівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу ЧНУ ім. Ю. Федьковича; Виклюк Ярослав Ігорович, доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ПВНЗ «Буковинський університет»; Грицюк Ернест Оттович, кандидат економічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку ЧТЕІ КНТЕУ; Бикова Наталія Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент, декан факультету обліку, фінансів та економічної діяльності ЧТЕІ КНТЕУ; Верстяк Оксана Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, заступник завідувача кафедри ЧТЕІ КНТЕУ; Гут Любов Василівна, кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри економіки підприємства ЧТЕІ КНТЕУ; Філяк Наталія Миколаївна, директор обласної бібліотеки ім. М. Івасюка; Микитюк Тетяна Василівна, керівник бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку», завідувач відділу документів іноземними мовами книгозбірні; Сендульська Тамара Василівна, завідувач відділу документів з економічних, технічних та природничих наук обласної бібліотеки.
Запрошені поділилися спогадами про співпрацю в науковій школі «Міжнародні економічні відносини та регіональна економіка», започаткованій І. Школою. На її базі він підготував 54 кандидати наук та 3 доктори наук. Як обиралися теми наукових досліджень, їх актуальність, перспективність, прагматизм – про це з особливою повагою згадували колишні аспіранти, які сьогодні плідно реалізовують себе в економічній науці. Слова подяки лунали з уст усіх, хто знав та працював під керівництвом Ігоря Миколайовича. Окрім професійних якостей, з особистим теплом згадували його людяність, різноманітні таланти, невичерпну енергію, доброту, толерантність, що і сьогодні є визначним прикладом для кожного з нас.
Також присутні заходу зосередили свою увагу на науковій спадщині, яку залишив по собі професор Ігор Школа, а саме, на актуальності та дієвості економічних досліджень сьогодні. Його навчальні посібники, підручники, монографії, наукові статті постійно користуються великим попитом у студентів та аспірантів, які вивчають та досліджують різноманітні аспекти розвитку міжнародної та регіональної економіки, галузевого менеджменту, підприємництва. Надзвичайно цікавими і перспективними залишаються теми: «Вільні економічні зони» та «Транскордонне співробітництво», над якими працював Ігор Миколайович, що знаходять своє продовження в наукових розвідках молодої генерації науковців Буковини.
«Електронне навчання» – конкурентна широкодоступна інтернаціональна модель освіти. Як практично безкоштовно використовувати 3D принтер, різноманітні англомовні джерела, відкритість доступу до глобальних інформаційних мереж, (їх значимість у подальшому розвитку наукової творчості та якості освітнього процесу беззаперечна), використання бібліотечних електронних ресурсів ЧОУНБ ім. М. Івасюка науковцями та студентською молоддю – про цей досвід розповіла керівник бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» Тетяна Микитюк.
Учасники круглого столу ознайомилися з розгорнутими тематичними книжковими виставками з бібліотечних фондів обласної книгозбірні: «Наукова спадщина професора Ігоря Школи: думати, досліджувати, втілювати в життя», «Талановиті буковинки в науці – авторки книг, що вчать, надихають, стимулюють…».