Креатив-студія «Нові форми та методи роботи з молодими користувачами в епоху цифрової культури»

DSC_015029 червня на базі РТЦ в онлайн-режимі відбулася  креатив-студія для працівників бібліотек територіальних громад області на тему: «Нові форми та методи роботи з молодими користувачами в епоху цифрової культури».

Зі вступним словом до бібліотекарів звернулася директорка ЧОУНБ ім. М. Івасюка, голова ЧОВ ВГО УБА Наталія Філяк, яка акцентувала увагу на  важливості співпраці бібліотек та молоді, а також висвітлила рекомендації Ради з питань розвитку бібліотечної сфери Міністерства культури та інформаційної політики України  щодо списання літератури.

Заступниця директора з питань наукової роботи, заступниця голови ЧОВ ВГО УБА Марія Довгань проконсультувала бібліотекарів щодо створення молодіжних просторів у бібліотеці згідно посібника ВГО УБА «Молодіжні простори в бібліотеках».

Зарубіжний досвід співпраці бібліотек з промоції читання серед молодих користувачів представила у своїй презентації головна методистка науково-методичного відділу ЧОУНБ ім. М. Івасюка Алла Лупан.

Завідувачка відділу абонементу філії обслуговування юнацтва Ірина Хліповська презентувала бібліотечну роботу з родинами вимушених переселенців, з якими проводяться майстер-класи, екскурсії, психологічні тренінги, казкотерапія тощо.

Цікавою була презентація завідувачки бібліотеки села Усть-Путила – філії Мариничівського Центру культури і дозвілля  Усть-Путильської  сільської ради Надії Яновської  з досвіду створення і функціонування на базі книгозбірні молодіжного простору «Територія щастя», яка звернула увагу учасників на те, що бібліотека має вийти за межі обміну книг і стати громадським простором освіти, культури і дозвілля.

Важлива робота бібліотек з молодіжною аудиторією проводиться на сторінках соціальних мереж, про яку розповіла завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Галина Добровольська, яка також надала методичні рекомендації з використання онлайн-платформ для безкоштовного навчання молодих користувачів.

Про успіхи в роботі з дітьми поділилася завідувачка методично-бібліографічного  відділу КУ «Чернівецька обласна бібліотека для дітей» Ніна Кадюк за допомогою презентації «Працюємо заради юного читача: виходимо за рамки стереотипів, орієнтуємося на зміни».

Онлайн-захід завершився обміном ідеями та планами на майбутнє бібліотек щодо роботи з молодіжною аудиторією.

  • DSC_0148
  • DSC_0150
  • 14
  • DSC_0153
  • DSC_0154
  • DSC_0160
  • DSC_0169
  • DSC_0175
DSC_01481 DSC_01502 143 DSC_01534 DSC_01545 DSC_01606 DSC_01697 DSC_01758
wordpress slider plugin by WOWSlider.com v6.1

Модераторка креатив-студії – Марія Довгань.

Технічне забезпечення та фото – Галина Добровольська.

До заходу долучилося 40 учасників.

 


Comments are closed.