Краєзнавчо-просвітницька виставка-персоналія «Патріарх українського Буковинознавства»

20170114_16135412 січня минуло 95 років від дня народження українського історика та енциклопедиста Аркадія Жуковського.

Відомий український вчений і громадсько-політичний діяч народився 1922 року в Чернівцях в родині православного священика Іларія Жуковського. У 1940 р. закінчив Чернівецький ліцей імені Пумнула та поступив на філософський факультет Чернівецького університету. Водночас став членом Організації українських націоналістів. 1941 року, під час Другої світової війни, разом із родиною емігрував до Австрії. Пізніше перебрався до Франції, в 1959 став генеральним секретарем Українського академічного товариства у Парижі. Аркадій Жуковський був доцентом Інституту східних мов і цивілізацій Паризького університету, іноземним членом НАН України, довголітнім головою НТШ у Європі, членом Сенату ОУН, професором Українського вільного університету, президентом Бібліотеки імені Симона Петлюри в Парижі.

Багаторічний співредактор багатотомної Енциклопедії Українознавства, від 1985 року – головний редактор. Член редколегії та редактор відділу релігії та історії англомовної Енциклопедії Українознавства. Співголова Головної редакційної колегії Енциклопедії сучасної України, почесний доктор Чернівецького Національного Університету, почесний громадянин м. Чернівців, почесний член Товариства «Українського народного Дому в Чернівцях», автор багатьох монографій, в тому числі «Історії Буковини», кавалер українських та французьких державних нагород.

За своє довге життя історик, громадський і політичний діяч Аркадій Жуковський  видав багато праць, серед яких «Нарис історії України» (у співавторстві), «Historiedel’ Ukraine» (історія України французькою мовою),  «Історія Буковини», залишив велику документальну спадщину… Все, що робив  в еміграції,  цей великий чернівчанин присвячував боротьбі за Україну. І хоча значно більше прожив за кордоном, але таки повернувся додому, знайшовши тут вічний спочинок. Зрештою, ті, хто його знав, кажуть: Жуковський був французом лише за паспортом, але в душі – завжди українець.

З нагоди ювілею в читальному залі розгорнута краєзнавчо-просвітницька виставка-персоналія «Патріарх українського Буковинознавства». На експозиції можна ознайомитись з працями академіка, матеріалами про життя та діяльність нашого знаного земляка.

 

20170114_161354

 

 


Мобільне меню