11 жовтня в Путильській районній бібліотеці відбулася Школа директорів централізованих бібліотечних систем області за темою: «Краєзнавча культура громади: бібліотечний аспект». Учасникам були надані професійні консультації про інновації бібліотечного краєзнавства, виховання краєзнавчої культури тощо.
З краєзнавчими ресурсами бібліотек Путильщини присутні директори ознайомились у рамках інформаційно-краєзнавчого проекту «Буковина в бібліомаршрутах».
З вітальними словами до учасників заходу звернулися керівник апарату райдержадміністрації Марія Яків’юк та начальник районного відділу культури Василь Нестор. Олена Грималюк, в.о. директора КЗ «Путильська районна бібліотека», запросила всіх до краєзнавчої подорожі.
Для перегляду творчих робіт бібліотекарів Путильщини директорів запросили до методичного кабінету райдержадміністрації.
Розпочався слайд- марафон краєзнавчим бібліовернісажем «У краю Соловія і «Марічки», який підготувала бібліограф Світлана Кондряк. Присутні побачили старовинні і сучасні фото, пов’язані з життям і творчістю Юрія Федьковича, музеєм його імені, побували у народознавчій світлиці подружжя Буняків, послухали історію народження відомої пісні «Марічка».
«Пізнай красу Селятина» – назва наступної подорожі. Бібліотекарка Діана Жмурик використала інформацію з книжок, Інтернету, і найцікавіше, з розповідей користувачів бібліотеки, про зупинку в Селятині потягу «Чернівці – Вєна» (останній потяг – у 1839 році, коли була створена метерологічна станція).
Народознавчий маршрут, який включив «співучий клуб» бібліотеки, писанкові візерунки, розваги коляди, цікаві сторінки рідного села, презентувала завідувачка бібліотеки с. Яблуниця Конятинської ОТГ Параска Пилипко.
Подорож селом Довгопіллям та його бібліотекою була ключовою у презентації «Моє село в історії моєї країни», яку запропонувала завідувачка бібліотеки с. Довгопілля Конятинської ОТГ Марія Малиш.
Професійно відкрила для всіх своє рідне село завідувачка бібліотеки-філії с. Розтоки Лариса Труфин . Цікавою була її розповідь про сім водоспадів краю.
Маршрут «Каплиці Підзахаричів» разом з картою-схемою розташування 13 капличок презентувала бібліотекарка філії
с. Підзахаричі Світлана Кушнір.
Заповідними стежинами сіл Дихтинець, Усть-Путила гостей провели бібліотекарки Ганна Поляк та Надія Яновська у своїх слайд-презентаціях. Привернули увагу слайди Синіх плес, «Кам’яної багачки», водоспаду Бисків.
З музеєм Лук’яна Кобилиці познайомила присутніх завідувачка бібліотеки-філії с. Сергії Параска Торак, яка прочитала легенду про народного ватажка, продемонструвала старовинні світлини.
Коли завершились маршрути, запропоновані путильськими бібліотекарями, директори ЦБС, експерти проекту, підвели підсумки Школи директорів та бібліомаршруту.