Українське козацтво – видатне явище в європейській історії та історії України. Слово «козак» тюркського походження, що у перекладі означає «вільна людина». Унікальність українського козацтва полягає в тому, що воно стало окремим суспільним станом із визначеними правами й мало свою територію. Дух та воля козаків–характерників вдало передана в мистецтві Козацької доби, зокрема, в історичних піснях, думах та баладах. Жартівливі, ліричні та інші жанри пісенної творчості теж мали місце в козацькому побутовому середовищі.
18 жовтня 2014 року з нагоди Дня українського козацтва, яке щорічно відзначається у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у відділі мистецтв відбулася творча зустріч бандуристів-виконавців, які тільки навчаються мистецтву володіння цим складним та багатофункціональним інструментом. Серед запрошених – Віктор Перепелюк, власник, чи не єдиної на Буковині, старосвітської бандури.
Під час мистецької зустрічі, яка проходила в рамках засідання клубу «Альтернатива», продемонстрували свої вміння юні бандуристки Чернівецької музичної школи № 2 Марія Майорова, Ангеліна та Христина Дущак та їх викладач Галина Георгіївна Хаврик. З великим захопленням сприймали діти гру на унікальних інструментах, адже вона супроводжувалась цікавими фактами про види техніки гри на інструменті, історію його розвитку та становлення, історичні постаті, що розвивали та сприяли розповсюдженню гри на бандурі та кобзі по всій Україні.
На завершення зустрічі всі учасники домовились щорічно проводити акції на козацьку тематику. Також від організаторів свята отримали пам’ятні подарунки – керамічні фігурки музиканта-бандуриста та солодощі.