Конкурс туристичних маршрутів «Слідами «Букової землі»

IMG_3646Вагомою подією 2019 року стало видання нового роману провідної української письменниці Марії Матіос «Букова земля». Роман охоплює період тривалістю у 225 років та широку географію – від маленького хутірка Сірук до світових столиць: Відня, Будапешта, Варшави, Москви – і закінчуються 2014 роком – біля Станиці Луганської.

«Букова Земля» – це історія людських поневірянь, пошуку кращої долі. Це історія радості та смутку, народження та смерті, миру та війни. Це історія життя. Це історія маленького краю великої України. Книга спонукає читача задуматись над прочитаним, провести паралелі від найдавніших часів до сьогоднішніх та усвідомити роль та значення героїв України, які виборювали свободу та незалежність України.

У 2020 році М. Матіос спільно із видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га» започаткували проведення Конкурсу туристичних маршрутів за романом «Букова земля», який викликав зацікавленість у представників туристичної галузі, краєзнавців, науковців, істориків, екскурсоводів, студентів навчальних закладів. М. Матіос зазначає, що даний Конкурс допоможе розширити географію внутрішнього туризму та сприятиме пізнанню краю через книгу. Проте, карантинні обмеження не дали можливості забезпечити його належну організацію.

Авторка книги та видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» звернулися до дирекції обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка з пропозицією стати організатором Конкурсу, залучивши і буковинців, і всіх охочих.

Мета Конкурсу – актуалізація історичної пам’яті, посилення уваги до історії та культури Буковини, до природних туристичних атракцій, збереження традицій та звичаїв, залучення буковинців та всіх охочих до відкриття нових сторінок історії та об’єктів історичної, культурної, природної спадщини, сприяння розвитку туристичної галузі краю шляхом популяризації туризму серед краян та гостей Буковини.

Основне завдання Конкурсу – розробка туристичного маршруту та тексту екскурсійного супроводу для ознайомлення з об’єктами та пам’ятками, пов’язаними з історичними подіями та особистостями, описаними в романі, місцевим фольклором (легендами, переказами, казками тощо), традиціями та святами, ремеслами.

Конкурс буде проводитись з 15.02.2021 року до 27.09.2021 року на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка.

Для участі в Конкурсі з 15.02. 2021 року до 15.04. 2021 року потрібно зареєструватися за посиланням https://bit.ly/37eIFwT та надати  відповіді  на  питання  Анкети –заявки  учасника.

Положення про організацію та проведення конкурсу додається.

Запрошуємо всіх охочих долучитись до участі у створенні туристичних маршрутів за романом М. Матіос «Букова земля»