13 червня виповнюється 440-років від дня народження видатного фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса.
Пітер Пауль Рубенс – фламандський живописець, один з найвизначніших представників епохи бароко. Його творчість – органічний сплав традицій реалізму з досягненнями венеціанської школи. Він проявив себе як в історичному живописі й живописі на релігійну та міфологічну тематику, так і у жанрі портрета, пейзажу та декоративного живопису.
Найвідоміші роботи: «Воздвиження Хреста», «Терновий вінець» та «Розп’яття», «Втеча Лота», «Христос та Грішниця», «Воскресіння Лазаря», «Вакханалія», «Вакха» та інші.
Вінцем його співпраці з церквою стали грандіозні вівтарні картини «Воздвиження Хреста Господнього» (1610) для церкви Святої Вальбурги та «Зняття з хреста» (1611-14) для міського собору Антверпена.
Окрім цих значних робіт, Рубенс виконав немало й інших, наприклад серію мисливських сцен для королівського палацу в Мадриді, картини «Суд Паріса» (у Лондонській національній галереї та в мадридському музеї) та «Діана на полюванні», а також цілу низку пейзажів.
Ежен Делакруа сказав: «Треба бачити Рубенса, треба Рубенса копіювати, бо Рубенс – бог!».
З нагоди ювілею відділ мистецтв пропонує книжково-ілюстративний відкритий перегляд «Пітер Пауль Рубенс: велич фламандської школи», де експонуються видання про життя та творчість живописця, альбоми з його творами.
Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення (ІІІ поверх, відділ мистецтв).