Книжково-ілюстративна виставка «За театральними лаштунками»

1480949410644_013 грудня виповнюється 160 років від дня народження українського театрального діяча, актора, режисера, письменника, перекладача Миколи Карповича Садовського.

М. Садовський (справжнє прізвище – Тобілевич) – один із засновників національного професійного театру. Грав у трупах М. Старицького, П. Саксаганського. Згодом очолював власні. За роки роботи в театрі П. Саксаганського зіграв понад 50 ролей у драматичних і комедійних спектаклях.

У 1906 році заснував у Полтаві перший стаціонарний український театр (з 1907 – в Києві), де ставилися переважно українські класичні драми.

До режисерського набутку М. Садовського належать постановки опер С. Монюшка, М. Лисенка, П. Масканьї, Д. Січинського.

За 50 років театральної діяльності зіграв багато трагедійних, драматичних і комедійних ролей. Серед найкращих його сценічних робіт – ролі Командора («Камінний господар» Лесі Українки), Сави Чалого («Сава Чалий» І. Карпенка-Карого), Городничого («Ревізор» М. Гоголя).

Написав лібрето до опери М. Лисенка «Енеїда», перекладав твори М. Гоголя, О. Островського, А. Чехова, Л. Толстого. Велику літературно-історичну цінність становлять мемуари «Спомини з російсько-турецької війни» (1917) та «Мої театральні згадки» (1907-1929).

До ювілею митця відділ мистецтв підготував книжково-ілюстративну виставку «За театральними лаштунками», де експонуються видання про життя та творчість М. Садовського, довідкові матеріали, періодичні видання.

Запрошуємо всіх охочих до перегляду.

 

1480949410644_0


Мобільне меню