23 листопада виповнюється 120 років від дня народження українського композитора, педагога, піаніста, видатного діяча української культури Віктора Степановича Косенка.
В історію української музики він увійшов, насамперед, як неперевершений лірик. Його вокальна, камерна і симфонічна творчість наповнена романтичними інтонаціями слов’янської музики і народної пісні.
Одному з небагатьох українських композиторів того часу – Віктору Косенкові пощастило отримати європейську музичну освіту. На життя молодий композитор заробляв, ілюструючи музикою німі фільми. Сучасники розповідають, що глядачі бігали за ним із кінотеатру в кінотеатр, щоб послухати дивовижну гру музиканта. Адже Косенко був феноменальним піаністом.
Після себе залишив десятки творів, які увійшли до золотого фонду української фортепіанної музики. Серед них – «Альбом дитячих п’єс», на якому зростало багато поколінь юних піаністів, сонати, поеми, етюди, концерти для фортепіано, музика до театральних вистав і кінофільмів.
Композитор прожив лише 42 роки. Будучи професором Київської консерваторії, створив симфонічну «Молдавську поему», яку так і не зміг почути. Вона прозвучала лише в наші дні. Виступав як піаніст з сольними концертами та в ансамблях. У своїй творчості, різноманітній за жанрами та переважно ліричній за характером, В. Косенко спирався на традиції української класики.
З нагоди ювілею працівники відділу мистецтв підготували книжково-ілюстративну виставку «Фортепіанні мініатюри В. Косенка», де представили видання про життя та творчість композитора, довідково-біографічні матеріали та нотні видання.
Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення.