5 травня 2019 року виповнюється 183 роки від дня народження українського письменника, композитора, музично-культурного діяча, православного священика, педагога, редактора часописів Буковини Сидора Воробкевича. Відомий під творчими псевдонімами: Данило Млака, Демко Маковійчук, Морозенко, Семен Хрін, Ісидор Воробкевич, С. Волох та інші. Нагороджений лицарським хрестом ордена Франца Йосифа (1902).
Народився в Чернівцях, у родині вчителя філософії і богослов’я. Залишившись у дитинстві круглим сиротою, разом із сестрою і молодшим братом Григорієм, який теж став відомим на Буковині громадсько- культурним діячем і письменником, виховувався дідом і бабою в містечку Кіцмані, де здобув початкову освіту (навчався в 4-класовій німецькій школі).
Найповніше талант С. Воробкевича проявився в ліричних віршах, де поет «розсипає велике багатство життєвих спостережень, осяяних тихим блиском щирого, глибокого, людського і народолюбного чуття» (І. Франко). Характерними рисами його поезії є мелодійність, близькість до фольклорних джерел. Багатьом творам властивий гумор. Вірш Сидора Воробкевича «Рідна мова», покладений автором на музику, став хрестоматійним. Чимало його творів перекладено болгарською, німецькою, російською та іншими мовами. За словами Івана Франка, Сидір Воробкевич був одним з «перших жайворонків нової весни нашого народного відродження».
З нагоди дня народження відомого письменника та композитора у відділі мистецтв розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Духовність мелосу композитора», на якій представлені друковані книжкові та періодичні видання, нотні видання із творами С. Воробкевича, а також в обробці педагога, композитора, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка Андрія Кушніренка.
Запрошуємо всіх охочих до перегляду.