Книжково-ілюстративна виставка «Борис Гмиря: у вирі образів та звуків»

Борис Гмиря5 серпня 2018 року виповнюється 115 років від дня народження  українського оперного співака, народного артиста СРСР, лауреата Державної премії СРСР –  Бориса Романовича Гмирі.

Борис Гмиря –  народився і виріс в простій сім’ї робітника-каменяра, сам починав працювати вантажником в порту, кочегаром, матросом. Любив співати змалку, а здобув спеціальну освіту співака аж у 36 років.

В репертуарі мав понад 400 творів світової вокальної та української народної музики. Був першим виконавцем партій в операх Ю. Мейтуса, К. Данькевича, Г. Майбороди.  Володів чудовим за тембром басом з широким діапазоном, високою професійною майстерністю, вмів гармонійно розкривати художню психологію образу.

Мав  акторський досвід в кіно –  зіграв Трохима  у фільмі «Наймичка» , а про його життя знято декілька документальних стрічок, в одній з яких збереглись  хронікальні кадри, де співає студент Борис Гмиря –  переможець Всесоюзного конкурсу вокалістів.

З нагоди ювілею підготовлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку: «Борис Гмиря: у вирі образів та звуків», в якій експонуються матеріали про життєвий та творчий шлях митця, вміщенні світлини  митця в образах Бориса Годунова, Івана Сусаніна  та ін.

Запрошуємо до ознайомлення.


Мобільне меню