Книжково-ілюстративна викладка «Українська вишиванка – модний тренд початку ХХІ століття»

image001Долучаючись до святкування 15-ї річниці Всесвітнього дня вишиванки, у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук розгорнуто книжково-ілюстративну викладку «Українська вишиванка – модний тренд початку ХХІ століття», на якій представлені тематичні друковані видання з фондів ЧОУНБ ім. М. Івасюка.

Українці завжди шанують і відзначають традиції своїх предків. Серед них –  вишиванка, яка, зазвичай, одягається на кожне свято, кожну важливу подію у житті. Вона є провідником від минулого до майбутнього, додає сенсу важливості віри і  справжнього щастя.  Їй притаманні властивості оберега, що, окрім краси, додає духовної сили та допомагає долати перешкоди на життєвому шляху.

Ще донедавна одяг в етностилі (український народний костюм) був виключно святковим, тепер же дівчат та й хлопців у вишиванках можна зустріти щодня. Бо творче переосмислення народної вишиванки давно вже полонило серця модниць із різних куточків світу. Стильні вишиті блузи сучасного крою, сукні-халати довжини міді та максі впевнено зайняли місце в наших гардеробах. Щедро розшиті уставки та рукави крупними стилізованими візерунками або геометричними орнаментами наближено нагадують традиційну національну сорочку, хоча це вже зовсім нова сторінка в історії української вишиванки і найголовніший тренд початку ХХІ століття.

Запрошуємо до перегляду викладки всі категорії користувачів, що плекають і розвивають традицію наших пращурів – творення українських вишиванок.

Дана викладка діятиме з 19 травня по 9 червня 2021 р.

vysh