Книжково-ілюстративна викладка-персоналія «Жила і творила не для слави…»

2016-08-15 12.50.30 - копия

 З 15 по 25 серпня 2016 р. у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук відкрита книжково-ілюстративна викладка-персоналія: «Жила і творила не для слави…», присвячена 67-й річниці від дня народження Алли Дутковської, заслуженого діяча мистецтв, відомої художниці-модельєра.

«Модельєр повинен бути архітектором крою, художником кольору, скульптором форми, музикантом гармонії та філософом стилю». Ці слова Кристобаля Баленсіаги були творчим кредо Алли Борисівни Дутковської. Новаторство у стилі та часі постійно супроводжувало всі роботи, які з натхненням виконувала «земна царівна співосвіту».

Своєрідний і водночас фольклорний, національний напрямок репертуару тогочасних буковинських ансамблів вимагав відповідного оригінального сучасного, а заразом традиційного буковинського забарвлення.

Почалася творча співпраця «Смерічки» і модельєра. Вижницькій «Смерічці» поталанило, бо перші сценічні костюми були бездоганно розроблені саме Аллою Дутковською. Як і пісні Левка Тарасовича Дутковського вони викликали справжній фурор у глядачів. Не менш феєричним видався дипломний костюм Алли, який демонструвався навіть на Всесоюзній виставці, як перший зразок стилізованого одягу для професійної сцени. Саме цю червону сукню одягнула Софія Ротару, коли знімалася у музичному фільмі «Червона рута».

Кожен створений сценічний костюм був унікальним. Окрім сценічного вбрання для колективу «Смерічки», світ побачив і зачарувався «Писанкою», «Черешневим гаєм» для Софії Ротару, «Мій край» та багатьма іншими – для Назарія Яремчука, Павла Дворського, Василя Зінкевича,  Іво Бобула, Ауріки та Лідії Ротару. Майстерно та бездоганно виконані сценічні костюми для колективів «Червоної рути», «Черемошу», «Живої води», «Заслуженого (тепер академічного» Буковинського ансамблю пісні і танцю».

Подібний «костюмний прорив» не мав жодних традицій. Алла безстрашно «кинулась» на…таїну…і – відкрила її…зачарувавши слухача, як глядача «нев’янучим світом одягнутої пісні».

На сторінках представлених видань – найрізноманітніші матеріали – фото (із сімейного архіву Дутковських), книги та газетні статті  з бібліотечних фондів відділу.

Досконале, скрупульозне дослідження Аллиної праці провела у своїй книзі «Український народний костюм Північної Буковини. Традиції і сучасність» кандидат мистецтвознавства Мірра Василівна Костишина. Ця прониклива, фахова і отеплена живим почуттєвим нервом оповідь заворожує, попри необхідний «сухий» аналіз автор книги констатує: «…Вона стала першою на Буковині художницею по створенню естрадного одягу за місцевими мотивами».

Представлена книжково-ілюстративна викладка-персоналія  буде цікавою та корисною всім, хто хоче добре пізнати і ще більше полюбити Буковину за її талановитих синів та доньок, що прославили та прославляють сьогодні наш чудовий край.

Приходьте до нас і ми надихнемо вас новими знаннями. Черпайте їх на сторінках запропонованих книг, газет та фотографій. Вони у ваших руках!

  • 2016-08-15 12.50.30
  • 2016-08-15 12.50.19
2016-08-15 12.50.301 2016-08-15 12.50.192
jquery slider by WOWSlider.com v6.1


Мобільне меню