Наповнивши миром чашу.
Ідуть дощі великодні –
Освячують землю нашу.
…І роситься цвіт весніння –
І дзвони Верховні, Віщі…
Оспівують Воскресіння.
Тамара Севернюк
Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук пропонує до уваги користувачів святкову книжково-ілюстративну викладку «О писанко, ти символ Великодня!»
Україна одна, лиш така розмаїта,
як Великодна писанка, і дороги її
перехрещуються із Заходу на Схід,
з Півночі на Південь спервовіку, спервороду.
Марія Влад
Писанка – це свято у фарбах, це музика в кольорі. Писанка – це радість і щастя. Як мало зараз у нас того, і другого. Хай сьогодні писанка, розписана власноруч, принесе у ваш дім частинку радості і щастя. Спробуйте самі творити радість і для інших, бо саме такою радістю і є писанка.
Виготовлення писанок ніколи не сприймалось в Україні лише як художня творчість. Ще з дохристиянських часів традиція оздоблювати навесні яйця орнаментальними малюнками є, перш за все, дією ритуальною, пов’язаною із традиційним осмисленням яйця як космологічного символу, моделі світу, джерела життя.
Сьогодні мало хто читає писанки, і ми навіть не здогадуємося, як багато може розповісти нам той чи інший малюнок. Саме тому так важливо не переривати зв’язок поколінь, зберігати і відроджувати давні звичаї і традиції, передавати їх у спадок молоді.
І нехай цей сакральний предмет, створений власноруч зі щирою молитвою та добрими помислами, неодмінно стане змістовною окрасою вашого життя.
Мета викладки – зазирнути в таємничий світ української народної писанки та ознайомитися з розмаїттям друкованих видань даної тематики, що зберігаються у бібліотечних фондах ЧОУНБ ім. М. Івасюка.
Запрошуємо всіх до перегляду запропонованої викладки, яка діятиме з 28 квітня по 10 травня 2021 року.