З 16 по 31 жовтня у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук до Всесвітнього дня хліба розгорнута тематична книжково-ілюстративна викладка «Хліб в українських традиціях та легендах».
Це свято засноване Міжнародним союзом пекарів-кондитерів у 2006 році. Дата 16 жовтня обрана не випадково – саме у цей день 1945 року була створена Продовольча і сільськогосподарська організація ООН, яка займалась вирішенням проблем у розвитку сільського господарства.
Люди почали випікати хліб близько 8000 років тому. Українці мають свої традиції випікання головного смаколику, який здебільшого називають «святим». «Хліб – усьому голова», – кажуть у народі. На сьогодні без хліба в Україні не обходиться жодна важлива подія. В обрядах та звичаях він символізує життя.
Найчастіше українці віддавали перевагу житньому хлібові, а пшеничний випікали на великі свята – Різдво, Пасху, весілля.
Сьогодні відомі та доступні різні види хліба, сучасні інноваційні технології його випічки, що входять у раціон здорового харчування. Створюються приватні мініпекарні, що спеціалізуються на виготовлені важливого атрибуту обіднього столу, що споживають в різних країнах світу. Трендом є домашня випічка – кожна ґаздиня намагається створити свій неповторний рецепт хліба, що надзвичайно смакуватиме родині і гостям.
Дана викладка представляє нові друковані видання, що містять наукові монографії, науково-практичні, науково-популярні, довідкові та навчальні матеріали.
Представлена тематична література розрахована на широке коло читачів, працівників хлібопекарського виробництва, наукових працівників, що досліджують передові технології хлібопекарської галузі, викладачів та студентів ВНЗ, які готують фахівців даної галузі.