7 травня виповнилося 185 років від дня народження видатного німецького композитора, піаніста, диригента Йоганеса Брамса. З цієї нагоди у відділі мистецтв презентовано книжково-ілюстративну озвучену виставку «Епічна виразність німецьких лейтмотивів».
До уваги користувачів запропоновано матеріали про життя та творчість Й. Брамса. На виставці експонуються нотні видання для різних музичних інструментів, музичні твори митця, біографічні, довідкові та періодичні видання про Й. Брамса, музичні диски з творами композитора.
Музична спадщина композитора велика й охоплює багато жанрів (за винятком опери). Його чотири симфонії — одне з вищих досягнень симфонізму 2-ї половини ХІХ століття. Скрипковий концерт Брамса (1878) належить до числа найпопулярніших творів цього жанру. Великою популярністю користується також 2-й фортепіанний концерт (1881). З вокально-оркестрових творів найвиразніший «Німецький реквієм» (1868) з його епічним розмахом і проникливою лірикою. Різноманітна й вокальна музика Брамса, де чільне місце займають обробки народних пісень.
На заході звучали твори Й. Брамса у записах, що характеризують кожну із, перелічених вище, музичних напрямків композитора: «Угорський танець №5», «Німецький реквієм», Фортепіанний концерт №1, Симфонія №3, ІІІ частина.
Вадим Лісовий, завідувач кафедри музики ЧНУ ім. Юрія Федьковича, доцент кафедри, науковець, піаніст, поділився власними роздумами про творчість Й. Брамса, цікавими маловідомими історичними фактами із життя видатного композитора. А також для всіх гостей заходу виконав Інтермецо (ля мажор) із опусу 118.