Книжково-ілюстративна експозиція «Театральне життя старого міста»

UDMmh_TdQHg7 червня виповнюється 125 років від дня народження актора, режисера Сидора Терлецького.

С. Терлецький – провідний актор і режисер Українського театру Буковини у роки румунської окупації. Здійснив постановку біля сотні п’єс, зіграв низку ролей, залучив до сценічної праці чимало здібних буковинців. На його творчу долю благотворний вплив мала співпраця з такими видатними майстрами українського театру, як Й. Стадник, А. Бучма, Ф. Лопатинська, І. та К. Рубчаки, І. Юхименко.

Один з організаторів Українського театру «Народного дому» в Чернівцях, який складався з галицьких акторів та місцевих буковинських аматорів. Також організував пересувний «Чернівецький український театр» з буковинських акторів та аматорів. На його сцені здійснив ряд постановок, зокрема: «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, І. Котляревського, «Ой, не ходи, Грицю…» та «Маруся Богуславка» М. Старицького, «Хмара» О. Суходольського, «Вій» за М. Гоголем, «Живий труп» Л. Толстого, в яких виконував головні ролі.

Основні ролі: Карась («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Виборний («Наталка Полтавка» М. Лисенка, І. Котляревського), Дож («Отелло» В. Шекспіра), Семен («Хмара» О. Суходольського), Марко («За друзі своя»
В. Товстоноса).

З нагоди ювілею Сидора Терлецького відділ мистецтв пропонує до уваги користувачів розгорнуту книжково-ілюстративну експозицію «Театральне життя старого міста», із матеріалів якої можна знайти цікаві  факти про життєвий та творчий шлях митця.

UDMmh_TdQHg


Мобільне меню