Книжково-ілюстративна експозиція «Тарас Шевченко: пейзажі рідного краю»

YEaYb3Qg9JQЩороку, 9 березня, відзначаємо День народження  видатного українського письменника, художника, громадського та політичного діяча, національного генія України Тараса Григоровича Шевченка.

З цієї нагоди у відділі мистецтв представлено книжково-ілюстративну експозицію «Тарас Шевченко: пейзажі рідного краю». До уваги користувачів запропоновано матеріали  про життя та творчість Шевченка – художника: живописця, гравера, митця. На виставці експонуються ілюстрації, художні та графічні твори, малюнки митця, довідкові  видання тощо.

Збереглося 835 творів  Тараса Шевченка, що дійшли до нашого часу в оригіналах і частково в гравюрах на металі й дереві, а також у копіях, що їх виконали художники ще за його життя. Уявлення про мистецьку спадщину Тараса Шевченка доповнюють відомості про понад 278 втрачених і досі не знайдених робіт.

Живописні й графічні твори за часом виконання датуються 1830–1861 роками. За жанрами – це портрети, композиції на міфологічні, історичні та побутові теми, архітектурні пейзажі й краєвиди. Виконано їх у техніці олійного письма на полотні, а також аквареллю, сепією, тушшю, свинцевим олівцем та в техніці офорта на окремих аркушах білого, кольорового та тонованого паперу різних розмірів.

Значну частину мистецької спадщини митця становлять завершені роботи, але не менш цінними для розуміння творчого шляху й розкриття творчого методу художника є й його численні ескізи, етюди, начерки та навчальні студії.

Більшість картин і малюнків зберігаються в Національному музеї Тараса Шевченка.

Запрошуємо всіх  поціновувачів творчості Тараса Шевченка-художника до ознайомлення.

 

  • 3vhwFbHPHvI
  • IsK6TtbTF08
  • YEaYb3Qg9JQ
3vhwFbHPHvI1 IsK6TtbTF082 YEaYb3Qg9JQ3
image carousel by WOWSlider.com v6.1