Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Книжково-ілюстративна експозиція «Гострокомедійний, драматичний та трагедійний Амвросій Бучма»

eoHiwsWcU6E14 березня 2016 року виповнюється 125 років від дня народження геніального українського актора, народного артиста СРСР, режисера та педагога Амвросія Бучми. Його акторська діяльність розпочалась у театрі товариства «Руська бесіда». Він мав чудове почуття ритму, грав на кількох музичних інструментах, мав природну пластичність, чудово танцював, гарно малював, був обдарованим гримером та винахідливим імпровізатором.  У «Руській бесіді» Бучма познайомився з молодим Лесем Курбасом, ще не знаючи, що через кілька років їхній творчий дует актор-актор зміниться на плідну співпрацю актор-режисер.

Амвросій Бучма працював у театрі М. Садовського, був одним  з організаторів театру ім. І. Франка у Києві, працював в театрі “Березіль”, який було створено на чолі з Л. Курбасом, викладав в Київському державному театральному інституті ім. Карпенка-Карого.

У «Березолі» він створив переконливі образи Джиммі Гіґґінса (однойменна вистава за Е. Сінклером), брата Жана («Жакерія» за П. Меріме), Каляєва («Пролог»), Дударя («Диктатура» І. Микитенка), Воротаря-блазня («Макбет» Шекспіра) та ін. Режисерські роботи: кінофільм “За стіною” (1928), вистави “Назар Стодоля” (1942), “Наталка Полтавка” (1953) та ін. Також актор багато знімався у німому кіно – Микола («Микола Джеря»), Ярощук («Нічний візник»), німецький солдат («Арсенал»), Лейзар і Йоселе («П’ять наречених»), Еміль («Проданий апетит»), Сашко-музикант («Напередодні») та ін.

З нагоди ювілею відділ мистецтв розгорнув книжково-ілюстративну експозицію «Гострокомедійний, драматичний та трагедійний Амвросій Бучма». До уваги користувачів запропоновано цікаві  матеріали про життєвий та творчий шлях актора.

  • jN-2EVQcI5w
  • eoHiwsWcU6E
jN-2EVQcI5w1 eoHiwsWcU6E2
Slider Plugin by WOWSlider.com v5.0


Мобільне меню