14 березня 2016 року виповнюється 125 років від дня народження геніального українського актора, народного артиста СРСР, режисера та педагога Амвросія Бучми. Його акторська діяльність розпочалась у театрі товариства «Руська бесіда». Він мав чудове почуття ритму, грав на кількох музичних інструментах, мав природну пластичність, чудово танцював, гарно малював, був обдарованим гримером та винахідливим імпровізатором. У «Руській бесіді» Бучма познайомився з молодим Лесем Курбасом, ще не знаючи, що через кілька років їхній творчий дует актор-актор зміниться на плідну співпрацю актор-режисер.
Амвросій Бучма працював у театрі М. Садовського, був одним з організаторів театру ім. І. Франка у Києві, працював в театрі “Березіль”, який було створено на чолі з Л. Курбасом, викладав в Київському державному театральному інституті ім. Карпенка-Карого.
У «Березолі» він створив переконливі образи Джиммі Гіґґінса (однойменна вистава за Е. Сінклером), брата Жана («Жакерія» за П. Меріме), Каляєва («Пролог»), Дударя («Диктатура» І. Микитенка), Воротаря-блазня («Макбет» Шекспіра) та ін. Режисерські роботи: кінофільм “За стіною” (1928), вистави “Назар Стодоля” (1942), “Наталка Полтавка” (1953) та ін. Також актор багато знімався у німому кіно – Микола («Микола Джеря»), Ярощук («Нічний візник»), німецький солдат («Арсенал»), Лейзар і Йоселе («П’ять наречених»), Еміль («Проданий апетит»), Сашко-музикант («Напередодні») та ін.
З нагоди ювілею відділ мистецтв розгорнув книжково-ілюстративну експозицію «Гострокомедійний, драматичний та трагедійний Амвросій Бучма». До уваги користувачів запропоновано цікаві матеріали про життєвий та творчий шлях актора.