У відділі краєзнавства оформлено ювілейну книжкову виставку «Життя і слово Миколи Рачука» з нагоди 80-річчя буковинського письменника. На ній представлені книги, журнально-газетні публікації з бібліотечного фонду, які знайомлять з різножанровим творчим доробком поета, літературознавця, публіциста.
Через творчість ми пізнаємо автора – глибокого знавця історії, філософа, громадянина. Шлях Миколи Свиридовича у літературу гартувався з часів шестидесятників з нелегкими наслідками, притаманними тому часу. Історія його роду, що постраждав від голодомору, реалії тогочасного життя, що не співпадали з пропагандистськими лозунгами, обмеження у вільному висловлюванні власного сприйняття подій.
Виставка структурована наступним чином: книги Миколи Рачука, публікації-інтерв’ю, записані відомими літераторами Степаном Сапеляком, Тарасом Пастухом, які надруковані у всеукраїнських журналах «Сучасність», «Київ», Дзін», статті про письменника, про його творчість від колег по перу. Зважаючи на співпрацю і літературне «хрещення», отримане Миколою Свиридовичем від Василя Симоненка, на виставці представлена добірка статей-спогадів.
Літературознавчі статті М. Рачука про твори М. Вінграновського, Г. Тименка, Б. Бунчука, І. Кейван, А. Свиридюка опубліковані на сторінках місцевих газет та «Буковинському журналі».
Творчість Миколи Рачука охоплює не лише жанр громадянської поезії, він має власний почерк і в ліриці, та, навіть, дитячій поезії.
Окремою добіркою представлені матеріали про відзначення письменника літературними преміями ім. Дмитра Загула та «Князь роси» ім. Тараса Мельничука.