Книжкова виставка «Велич раннього класицизму в творах Георга Генделя»

photo_2020-02-24_15-47-44Георг Гендель – видатний композитор, непересічна особистість, що залишила по собі скарби –  музичні твори, що збагатили світову музичну культуру. Поряд з Йоганом Бахом та Антоніо Вівальді він вважається найбільш плодовитим та впливовим композитором свого часу. Його основний творчий доробок охоплює 42 опери та 25 ораторій, серед яких найбільш відома — «Месія» з хором «Алілуя!» — на тексти Біблії короля Якова, яка зазвичай виконується на Різдво Христове. За  життя  його музика зазнала музичного впливу творчістю Скарлатті, Лотті, Кореллі. Після знайомства з ними митець зробив перші спроби в композиції.  Його творчість  мала глибокий вплив на Гайдна, Моцарта, Бетховена. У всіх творах Генделя можна простежити одну  велику ідею: героїзм нації в  боротьбі за  народну свободу. Ця ідея  втілена  в його  творах  у величній простоті епічної розповіді та  драматичних сюжетах.

Гендель зажив великої прижиттєвої слави в усій Європі. Британці вважають його гордістю своєї нації поруч із Генрі Перселлом.

З нагоди 335-річчя від дня народження видатного німецького та англійського композитора відділ мистецтв підготував книжкову виставку «Велич раннього класицизму в творах Георга Генделя», на якій представлено  книжкові видання, які висвітлюють  життєву діяльність митця, дають  музичну характеристику  епохи, її особливості та нові тенденції, започатковані Генделем. Також до уваги користувачів запропоновані  нотні видання, що вийшли друком в  зарубіжних видавництвах.

Запрошуємо до перегляду всіх шанувальників творчості видатного композитора.

 

photo_2020-02-24_15-47-44

 

 


Мобільне меню