Книжкова виставка «Свобода від страху»

20171213_120352Події Української Революції 1917-1921 років є одними із найдраматичніших в історії України. Багато моментів вже досліджено, а багато ще потребують вивчення. Однією із ключових подій є початок російської агресії проти УНР.

4 грудня 1917 року з ініціативи більшовиків у Києві було скликано I Всеукраїнський з’їзд рад робітничих, солдатських і селянських депутатів. Більшовики сподівалися на мирне «поглинання» з’їздом рад УЦР і проголошення радянської влади. Більшість делегатів становили представники українських партій, які підтримували Українську Центральну Раду. Учасники Київського з’їзду одностайно висловили довіру УЦР.

Під час відкриття I Всеукраїнського з’їзду рад 4 грудня 1917 р. до Києва надійшла підписана Володимиром Леніним і Леонідом Троцьким телеграма Раднаркому (Раднарком – Рада народних комісарів – уряд радянської Росії) «Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Української Ради». Цим документом формально визнавалася УНР, але не визнавалася Українська Центральна Рада. Після відхилення ультиматуму Раднаркому з 5 грудня 1917 р. Українська Народна Республіка фактично перебувала в стані війни з більшовицькою Росією. Вирішальні події розпочалися 25 грудня 1917 р., коли В. Антонов-Овсієнко (один із керівників радянського харківського центру) видав наказ 30-тисячному радянському війську про наступ на УНР.

У рамках відзначення 100-річчя подій Української Революції 1917-1921 років та до 100-річчя з початку збройного опору Української Народної Республіки проти російської агресії в історичній студії у відділі обслуговування користувачів діє книжкова виставка «Свобода від страху». Всі, хто цікавиться історією того періоду, зможуть ознайомитися із історичними документами, науковими розвідками істориків, монографіями, статтями із періодичних видань, навчальними посібниками та довідковою літературою.

 

20171213_120352

 

 


Мобільне меню