17 липня виповнюється 145-років від дня народження українського композитора, педагога, фольклориста, музикознавця та літературознавця, видатного діяча української культури, академіка Філарета Михайловича Колесси.
Наукова спадщина Колесси охоплює величезне коло проблем, що зумовлено багатогранністю його інтересів, а також тим, що він фактично першим в українській фольклористиці почав вивчати слова та музику народних пісень в їх органічній єдності. Багато уваги приділяв теорії фольклору, методиці його дослідження.
Науковий доробок Ф. Колесси становить більше 100 праць, серед яких: «Ритміка українських народних пісень» (1906-1907), «Мелодії українських народних дум» (1910-1913), «Українські народні думи у відношенні до пісень, віршів і походження голосінь» (1920-1921), «Народні пісні з Південного Підкарпаття» (1923), «Українські народні пісні на переломі 17-18 ст.» (1928), «Народні пісенні мелодії українського Закарпаття» (1946). Більшість його праць не втратили своєї актуальності й сьогодні, посівши почесне місце в європейській фольклористиці, пропагуючи українську пісенну культуру далеко за межами України.
З нагоди ювілею у відділі мистецтв підготовлено книжкову виставку «Шкільний співаник Філарета Колесси», на якій представлені видання про життя та творчість композитора, довідково-біографічні матеріали. Заслуговує уваги «Шкільний співаник: з педагогічної спадщини композитора та педагога», до якого увійшли хорові твори, обробки українських народних пісень, поради щодо музичного виховання.
Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення.