Книжкова виставка «Реформація та православ’я»

20171003_150009З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, Президент України Петро Порошенко підписав Указ “Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації”.

Реформація — це важливе явище європейської культури, яке змінило хід історії. Безпосереднім початком Реформації вважають розповсюдження Лютером персональних листів-звернень, в яких він доводив, що спасіння та Божа милість досягаються завдяки вірі, а не сповіді в гріхах. Загальним суспільним поштовхом стала публікація латинською 25 жовтня 1517 року в місті Віттенберзі заклику до теологічної дискусії у вигляді 95 тез, в яких йшлося про гріх та кару, і особливо критикувалась торгівля індульгенціями.

Ініційований Мартіном Лютером церковно-релігійний рух спричинив розрив єдності західноєвропейської церкви — появу національних церковних спільнот та виникнення нової теології протестантизму.

З нагоди відзначення 500-річчя Реформації відділ обслуговування користувачів підготував книжкову виставку «Реформація та православ’я», де представлені історичні документи, праці релігієзнавців, політологів, дослідження істориків, публікації з наукових вісників та статті з періодичних видань.

Експозиція діятиме впродовж 10 днів.

Запрошуємо до ознайомлення всіх охочих.

 

20171003_150009

 

 


Мобільне меню