Книжкова виставка «Петро Брицький – визначний дослідник історії»

01До уваги користувачів відділ краєзнавства підготував книжкову виставку «Петро Брицький – визначний дослідник історії» з нагоди 90-річчя від дня народження доктора історичних наук, професора Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, де представлено науковий та публіцистичний доробок історика, а також інформацію про його життя та професійну діяльність.

Напрацювання вченого є ілюстрацією історії, як нескінченного  ланцюга причин і наслідків, що допомагає усвідомлювати і процеси сьогодення. Аналіз  історичних документів, до певних часів недоступних загалу, дав автору підґрунтя для  справедливого висвітлення теми голодомору, донести правду про  історичну постать Петра Болбочана. Ці та інші наукові праці представлені на виставці.

Довідкова література експозиції познайомить і з не простим, але цікавим  життєвим шляхом непересічної особистості. Будучи  свідком політичних репресій, голодоморів, дискримінації  прав людини, П. Брицький мав непохитну позицію у дотриманні історичної справедливості. Впродовж життя на шляху до наукової діяльності Петру  Павловичу довелося опанувати і медичний, і педагогічний фах, займатися просвітницькою роботою  в якості члена правління  обласної організації «Знання».

За  вагому працю П. П. Брицький нагороджений грамотами Міністерства освіти, Правління Всеукраїнської організації товариства «Знання», в 2007 р. Указом Президента України – орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за дослідження голодомору 1932–1933 років.

Запрошуємо до перегляду всіх зацікавлених.

 

01