Книжкова виставка-персоналія «Духовний світ буковинського мелосу»

jMrKeA_-vL45 травня  виповнюється 182 роки з дня народження українського письменника, композитора, музично-культурного діяча, педагога, редактора, православного священика на Буковині Сидора Воробкевича. Відомий під псевдонімами: Данило Млака, Демко Маковійчук, Морозенко, Семен Хрін, Ісидор Воробкевич, С.Волох та інші.

Серед західноукраїнських композиторів С. Воробкевичу належить почесне місце як невтомному й активному просвітителеві і найпліднішому в минулому столітті композиторові Буковини, особливо в галузі інструментальної музики. Писав пісні та хори на слова Тараса  Шевченка, Івана Франка, Юрія Федьковича, Маркіяна Шашкевича, на власні тексти.

За своїм обдаруванням Сидір Воробкевич – яскраво виражений лірик-мініатюрист. Як і в його поезії, так і музиці найціннішими є мініатюри ліричного характеру, в яких виявилась творча винахідливість і мистецька зрілість композитора. До них належать такі твори: “Над Прутом у лузі”, “Там, де Ятран круто в’ється”, “Заграй ми, цигане старий”, “Сині очі”, “Чабан вівці ганяє”.

У своїй творчій діяльності він свідомо ставив перед собою завдання будити громадську думку соціально і національно пригнобленого українського народу. Він пристрасно закликав боротися проти відсталості й темряви, що сторіччями сковували народ, проти насильства й експлуатації, постійно відстоював права рідної мови, пісні і самобутньої музичної культури. За словами І.Франка, С.Воробкевич був одним з “перших жайворонків нової весни нашого народного відродження”.

Ім’я Сидора Воробкевича носить сьогодні  Чернівецький  обласний коледж мистецтв. Щороку кращим буковинським педагогам і митцям присуджується  літературно-мистецька премія імені С. Воробкевича.

З нагоди вшанування творчості буковинського письменника Сидора Воробкевича відділ мистецтв підготував книжкову виставку-персоналію «Духовний світ буковинського мелосу».  На експозиції представлені книжкові монографії, дослідження  про життя та творчість митця, довідкові, періодичні  та нотні  видання.

Запрошуємо всіх охочих до ознайомлення.

 

jMrKeA_-vL4

 

 


Мобільне меню