Книжкова виставка “Книжкова мініатюра”

CWfNHbid9RsВ рамках виставкової серії «Золотий фонд бібліотеки» відділ зберігання та реставрації бібліотечних фондів підготував книжкову  виставку «Мініатюрна книжкова скарбниця» (книги з фондів відділу та приватної бібліотеки Олекси Стратоновича Романця), презентація якої відбулася 06 березня 2018 року.

Користувачам запропоновано до перегляду  143 мініатюрних  книги. Серед них –серії відомих класиків: від геніального Пушкіна – до романтичного Байрона, видатних українських письменників: невелике зібрання творів Лесі Українки та «Кобзар» Тараса Шевченка.

Цікавою прикрасою виставки є ланцюжок із західноукраїнської народної творчості, де зібрано цілий «куфер» діалектизованих пісень, українських загадок, закарпатських сміховинок тощо. Є й  серед «малюків» – «товстуни». Наприклад, мініатюрна «Книга для всіх і ні для кого» Ф. Ніцше  вміщує біля 600 сторінок!

«Королева» мініатюр «Червона зима» В. Сосюри складається із 60 сторінок і має розмір 0,5*5*6,5 см, але невелика книжка форматом 5см*7см може складатись із 250 сторінок, як то в третьому виданні «Пісень з Полонини».

Не дивлячись на те, що книги мають малий розмір, в них зосереджено не менше інформації, як у виданнях звичайного формату. Мініатюрна книжка стала  прикрасою нашої бібліотеки, привертає увагу відвідувачів та знайомить з історією класичної та сучасної української літератури в мініатюрі.

Шановні відвідувачі, запрошуємо вас завітати до обласної бібліотеки та переглянути цікавинки мініатюрної книги,  представлені на виставці «Мініатюрна книжкова скарбниця» за адресою: вул. О.Кобилянської, 47,  І поверх.

 

CWfNHbid9Rs