Книжкова виставка «Хрещення Київської Русі та його історичне значення у розвитку християнства»

20160724_15221528 липня в день Святого Володимира Великого відзначається День Хрещення Київської України-Русі.

Прийняття християнства – найвизначніше досягнення князя Володимира. Ще до визнання християнства державною релігією, воно проникло в українське суспільство і було визнане князями Аскольдом, Ігорем, Святославом, княгинею Ольгою та їх оточенням. У суспільстві з’явилася сила, яка надавала йому духовної та культурної єдності, та впливала на все соціально-економічне життя. Піднісся авторитет самого князя. Потужний поштовх до розвитку отримала давньоруська культура. Київська Русь стала в ряд провідних християнських держав Європи, забезпечивши собі рівноправні та взаємовигідні стосунки з ними. Діяльність Володимира Святославовича сприяла розвитку Київської держави й зміцненню її міжнародного авторитету. У XIII столітті Руська православна церква визнала його святим і рівноапостольним.

Враховуючи важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації, визнання ролі хрещення Київської Русі-України для української державності, збереження і розвитку національної культурної та історичної спадщини, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі-України» на державному рівні.

З цієї нагоди у читальному залі всі охочі матимуть змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Хрещення Київської Русі та його історичне значення у розвитку християнства». На виставці представлені наукові та науково-популярні видання з історії християнства, матеріальної й духовної культури України-Русі, колективні монографії, часописи, альбоми з фондів книгозбірні.

Виставка триватиме протягом 10 днів.

 

20160724_152215

 

 


Мобільне меню