До 370-річчя від початку Берестецької битви пропонуємо Вашій увазі історичний огляд про цю подію.
Українська національна революція середини ХVІІ століття є найважливішим періодом історії України козацької доби. І незважаючи на те, що для українського народу її підсумки були суперечливими, – безперечно належить до тих історичних рубіконів, що визначають на століття розвиток народів і націй.
Наймасштабнішою битвою другого періоду визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького проти шляхетського поневолення є битва, що відбулася 18-30 червня 1651 року на полях сіл Пляшева й Острів (Рівненської області) та містечка Берестечко (Волинської області), де в бою зіткнулися, з одного боку, козацько-селянське військо Богдана Хмельницького, його союзники кримські татари та військо Речі Посполитої, з іншого. Ця битва мала неабияке значення для обох сторін.
Наслідки битви під Берестечком виявилися негативними для української сторони : козаки втратили значні території Гетьманщини, зменшився їх реєстр, але це протистояння стало тим необхідним досвідом, який став при нагоді вже майбутнім поколінням борців за волю та незалежність України. Мужність і героїзм козаків живуть у народній пам’яті.
У відділ обслуговування користувачів з 24 червня діє виставка «Героїчні сторінки Берестецької битви». На виставці представлені книги та збірники документів, присвячені Берестецькій битві, праці дослідників Берестецької битви Ігоря Свєшнікова, Гурія Бухала, Тетяни Пономарьової, експонуються книги про Богдана Хмельницького, Івана Богуна, художні твори.
Також радимо переглянути відео за наступним посиланням: https:/