Книжкова виставка «Франц Шуберт: кращі зразки музичного романтизму»

shubert31 cічня виповнюється 220 років від дня народження австрійського композитора, засновника романтичної пісні Франца Шуберта.

Франц Петер Шуберт  –  один із основоположників романтизму в музиці, автор понад тисячі музичних творів, серед яких понад 600 пісень, дев’ять симфоній, велика кількість творів камерної та літургійної музики.

У своїх творах він прагнув відтворювати відсутній у житті світлий ідеал, відображав тугу за ним, страждання людини в чужому й ворожому для неї суспільному середовищі. Щирість, задушевність музики, властиві їй безпосередність, «відвертість» виразу визначалися і особистими якостями композитора. Музика Шуберта тісно пов’язана з народним мистецтвом Австрії.

Найважливіше місце в його творчості зайняла пісня для голосу і фортепіано. У цьому жанрі Шубертові вдалося досягти втілення глибокого змісту за рахунок тіснішого поєднання слова і музики, зростання значущості та індивідуалізації музичних образів. Вокальна мелодія в його піснях переважно містить в собі цілісне музичне узагальнення.

У піснях Франца Шуберта (близько 600) представлені вірші близько 100 поетів. Для кожного з них композитор знаходив відповідні для поезії стилістичні прийоми. Найбільше значення для пісенної творчості Шуберта мали Йоганн Вольфганг Гете (близько 70 пісень, зокрема «Лісовий цар», «Гретхен за прядкою»), Фрідріх Шіллер (понад 40, зокрема «Скарга дівчини», «Група з Тартар»), Вільгельм Мюллер (пісенні цикли «Прекрасна млинарка» і «Зимова подорож»), Генріх Гейне (6 пісень, зокрема «Двійник»), Йоганн Майрхофер (47 пісень).

З нагоди ювілею австрійського композитора працівники  відділу мистецтв підготували книжкову виставку «Франц Шуберт: кращі зразки музичного романтизму», де представили видання про життя та творчість, довідково-біографічні матеріали, нотні видання.

Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення.

 

shubert

 

 


Мобільне меню