Книжкова виставка до Дня державного Прапора України

8F41nSmbnLM23 серпня – День державного Прапора – одного з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Національні символи в усі часи були відображенням духу нації, його своєрідним генетичним кодом. Прапор незалежної України має давню історію. Синьо-жовте поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських корогвах, прапорах і клейнодах ще з часів Козаччини. Жовто-блакитний прапор був державним символом Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про Державний прапор України». Також у серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня. Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці та достатку.

З нагоди Дня державного Прапора України відділ обслуговування користувачів презентує книжкову виставку: «Символи державності та єдності нації». На виставці представлені книги та публікації в періодичних виданнях. Працівники відділу нададуть читачам можливість ознайомитися з матеріалами виставки.

8F41nSmbnLM


Мобільне меню