Книжкова виставка «Бабин Яр. Уроки історії»

babynyarЦьогоріч минає 75 років від трагедії у Бабиному Яру. Наприкінці вересня 1941 року протягом двох днів нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та ромів, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів, заручників, “саботажників”, порушників комендантської години та інших До 1943 року тут було розстріляно до 200 тис. людей.

У Бабиному Яру загинули багато представників української інтелігенції, зокрема: Олена та Михайло Теліги, Костянтин Гупало, Іван Ірлявський (Рошко), Василь Кобрин, Ганна та Іван Рогачі, Тодозя, Євгенія і Євген Суховерський, Орест Чемеринський, Одарка Гузар-Чемеринська, Іван Яковенко. Разом із ними була страчена і низка інших активістів ОУН, які займали посади в окупаційній адміністрації, в тому числі колишній бургомістр Києва Володимир Багазій.

З нагоди вшанування пам’яті жертв, розстріляних у  Бабиному Яру, відділ обслуговування  користувачів  підготував виставку «Бабин Яр. Уроки історії». На виставці представлені монографії науковців, спогади очевидців, художня література, яка висвітлює ці події, а також статті із періодичних видань.

Запрошуємо до ознайомлення із виставкою!

 

babynyar

 

 


Мобільне меню