Книжкова експозиція «Симфонізм музичної думки»

title31 березня 2017 року відзначається 285 річниця від дня народження  відомого австрійського композитора Йозефа Гайдна.

Франц Йозеф Гайдн (1732–1809)  – представник віденської класичної школи, один з основоположників таких музичних жанрів, як симфонія і струнний квартет, засновник класичної інструментальної музики та основоположник сучасного оркестру. Автор музики гімну Австро-Угорщини, котра згодом стала основою гімну Німеччини.

Йозеф Гайдн писав музику різних жанрів, та найбільш цінною є його симфонічна і камерна музика. У творчому доробку композитора – струнні квартети та фортепіанні сонати, обробки народних пісень, ораторії «Створення світу» та «Пори року»,  меси, симфонії та увертюри, в тому числі «Прощальна симфонія», «Симфонія з тремоло литавр», «Лондонська».  Серед найбільш відомих опер – «Кривий чорт» та «Аптекар».

З нагоди ювілею Йозефа Гайдна у відділі мистецтв представлено книжкову експозицію «Симфонізм музичної думки». До уваги користувачів  запропоновані матеріали  про життя та творчість митця, нотні видання композитора для різних музичних інструментів, довідкові матеріали.

Запрошуємо всіх  поціновувачів творчості Йозефа Гайдна та всіх охочих до ознайомлення.

 

title


Comments are closed.