Творять не тільки письменники, а й читачі.
Г. Ібсен
Життя без книги?.. Важко уявити. Але іноді книги забувають… Цими творами колись зачитувалися, а сьогодні … вони поступово набувають статусу «забуті». Так трапляється. Але забуті книги абсолютно незаслужено…
Пропонуємо згадати деякі з них:
Вільде І. Сестри Річинські : роман / І. Вільде. – Київ : Україна, 2004. – Кн. 1. – 2004. – 696 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
Кн. 2. – 2005. – 912 с. – (Бібліотека Шевченківського комітету).
Події в романі відбуваються в Галичині у 30-ті роки, період, коли західноукраїнські землі знаходились під Польщею. У центрі твору — розповідь про родину католицького священника. Після несподіваної смерті батька, що призвела до матеріальної кризи, кожна із п’яти дочок намагається влаштувати свою долю, керуючись особистими уявленнями про моральність і щастя.
Опис традицій і звичаїв Західної України 30-х років XX ст., тонкий психологізм, особливість мови персонажів, драматизм і комічність зображення доль роблять твір цікавим та захопливим для широких читацьких кіл.
Врублевська В. В. Емансипантка : повість / В. В. Врублевська. – Київ : Молодь, 1989. – 224 с. : іл.
У повісті з глибоким проникненням у психологію розповідається про юні роки видатної української письменниці Ольги Кобилянської, багатий світ її захоплень, початок творчості. В книжці багато подробиць про те, як росла і дорослішала майбутня письменниця, що впливало на її світогляд, формування характеру, як шукала себе і про що мріяла, хто підтримував і як сприймалися перші творчі кроки майбутньої великої української письменниці.
Загребельний П. А. Диво : роман / П. А. Загребельний. – Харків : Фоліо, 2001. – 638 с.
Роман про Київську Русь доби Ярослава Мудрого, за часів якого сталося об’єднання земель руських. Це оповідь про велике самозречення і величну славу, про людей, які не шкодували життя і особистого щастя за можливість зробити щось значуще для землі своєї… Життєві шляхи героїв – зодчого Сивоока та князя Ярослава — перехрестилися на майдані, де підіймався величний та дивовижний храм. Софія Київська з’єднала долі талановитого майстра і мудрого правителя. Дві людські драми розгортаються перед нами на сторінках роману. Сивоок, для якого будівництво храму стає головною справою життя, трагічно гине і його ховають під плитами собору. Ярослав Мудрий вінчається в Софії на кесаря землі Руської. Але і він дійшов цього ціною великих душевних втрат, зрікшись заради влади єдиного в своєму житті справжнього кохання.
Більше інформації на блозі “Книжковий простір”