Веб-сайт Чернівецької обласної бібліотеки. Каталоги. Видання. Електронні книги. Аудіоподкасти. Віртуальні виставки. Новини. Заходи. Послуги. Віртуальна довідка.

Книги для психологів та зацікавлених батьків

Нові навчальні та практичні посібники, монографії, підручники, методичні рекомендації з дитячої психології у вересні надійшли у відділ обслуговування користувачів.

Прямий обов’язок батьків –  брати безпосередню участь у вихованні, проведенні дозвілля і підтримці здоров’я своєї дитини. Деякі батьки не знають, з чого почати і перекладають свою відповідальність на бабусь-дідусів, вихователів дитячого садка, шкільних вчителів. Спеціально для батьків вийшли книги з виховання та домашньої підготовки дитини до школи. Так само в читальному залі можна ознайомитись з книгами про виховання особливих дітей. Правильний підхід до розуміння психіки дитини, спеціальні ігри, спрямовані на корекцію поведінки, допоможуть впоратися з проблемами виховання дітей. Представлена лінійка літератури обов’язково допоможе всебічному розвитку особистості як дітей, так і батьків та буде гарним помічником спеціалістам, які займаються дитячою психологією.

 

демяненкоДем’яненко А. Роль батька в психічному розвитку дитини. Практична психологія / А. Дем’яненко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  112 с.

Пропонована книга –  перший у вітчизняній психологічній літературі систематичний виклад факторів впливу особистості батька і його образу на психічний розвиток, описаний в рамках основних психологічних концепцій і виявлений в сучасних дослідженнях. Вперше виділені стійкі і відносно незалежні від конкретних історичних умов і культури аспекти значущості батька для психічного розвитку, описана динаміка зміни образу батька в підлітковому віці, представлені сучасні дослідження впливу батьківської фігури і його образу на рівень емоційного благополуччя і формування статеворольової ідентичності у підлітків різних статевовікових груп; розглянуті можливості психодіагностики образу батька.

Книга призначена для студентів-психологів, соціологів, культурологів, фахівців в області психології розвитку, психології особистості, дитячих та сімейних психотерапевтів, практичних психологів, які працюють в освітній та соціальній сферах, педагогів, соціальних працівників та усіх хто цікавиться питаннями психічного розвитку.

 

дуткевичДуткевич Т. Дитяча розвивально-корекційна психологія : модульний навч. посіб. для студ. ВНЗ за напр. підгот. 6.030103 “Практ. психологія” / Т. Дуткевич ; М-во освіти і науки України, Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. Івана Огієнка, Ф-т корекц. та соціал. педагогіки і психології.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  304 с.

У навчальному посібнику розглянуто поняття і задачі розвивально-корекційної психології, розкрито теоретичні основи і прикладні питання розвивально-корекційної роботи з дітьми на різних етапах їх соціалізації.

Проаналізовано психологічні особливості розвитку і корекції спілкування, діяльності, пізнавальних та емоційно-вольових процесів, а також особистості дитини у системі дошкільної і шкільної освіти. Зміст посібника складається з текстів лекцій, практичних завдань, додатків та списку літератури.

Навчальний посібник рекомендується студентам закладів вищої освіти, що спеціалізуються у галузі психології та педагогіки; може використовуватись викладачами психолого-педагогічних дисциплін; працівниками закладів дошкільної та шкільної ланок освіти.

 

макисменко ігриМаксименко Д. Ігри та ігрові завдання для дітей раннього віку з обмеженими можливостями здоров’я : практ. психологія / Д. Максименко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  120 с.

У цій книзі представлена система ігор та ігрових завдань, які дозволяють продуктивно спілкуватися з дітьми з обмеженими можливостями здоров’я (ОМЗ), з огляду на їх вікові та індивідуальні особливості розвитку. Систематичне застосування цих ігрових завдань сприятиме формуванню у дітей позитивної взаємодії з дорослими і однолітками, вікових психологічних досягнень в розвитку, становленню важливих особистісних якостей і соціалізації в цілому.

Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з дітьми з обмеженими можливостями так і зацікавленим батькам.

 

максименко мовленнєвийМаксименко Д. Мовленнєвий і психічний розвиток дітей раннього віку : практ. психологія / Д. Максименко. Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  192 с.

Практичний посібник може бути корисним логопедам, психологам, дефектологам, педагогам, слухачам курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників та всім, хто цікавиться психологією стосунків з дітьми.

 

 

 

максименко різнокольоровеМаксименко Д. Різнокольорове дитинство: ігротерапія, казкотерапія, ізотерапія, музикотерапія : практ. психологія / Д. Максименко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  192 с.

У цій книзі запропонована система корекційно-розвиваючих занять, що спрямовані на розвиток гармонійної особистості дитини. Вона доповнює загальноосвітню програму дошкільних установ і дозволяє долучити її в план роботи вихователя, музичного керівника, інструктора з фізичної культури, психолога…

Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з дітьми так і зацікавленим батькам.

 

 

максименко як правильноМаксименко Д.  Як правильно вчити дитину розмовляти. Стимулювання розвитку мовлення дітей. Попередження та корегування мовленнєвих порушень. Постановка мовлення у немовленнєвих дітей : практ. психологія / Д. Максименко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  198 с.

Ця книга адресована як спеціалістам-логопедам, так і неспеціалістам (батькам та вихователям). В книзі наведено розвиток мовлення дітей, починаючи від народження. Розкриваються різні відхилення від норм в мовленні дітей та шляхи їх подолання. Даються конкретні рекомендації з приводу того, як правильно направляти розвиток мовлення дітей для попередження мовленнєвих порушень та виправлення затримки мовленнєвого розвитку. Описується робота з дітьми при «свіжому» заїканні. Розглядається проблема аутизму. Наводиться методика корегування алалії.

Книга буде корисна батькам, вихователям, логопедам, дитячим психологам.

 

максименко як справлятисяМаксименко Д. Як справлятися з гнівом дитини : практ. психологія / Д. Максименко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018.  176 с.

Джерелом більшості проблем, які виникають у нашому суспільстві, є незрілі способи вираження гніву. Чому це так? Тому що навичкам правильного поводження з гнівом треба вчити. Вони не приходять самі собою. В родині необхідно вчити зрілому ставленню до гніву. Якщо ми, батьки, не будемо знати, що таке гнів і які прийнятні способи його вираження, то не зможемо навчити своїх дітей правильному поводженню в критичних ситуаціях.

У цій книзі ми розглянемо деякі суттєві характеристики гніву, а також способи його вираження. Ми також поговоримо про різні етапи життя наших дітей і про форми вираження гніву на кожному етапі.

 

максименко якщо підліткуМаксименко Д. Якщо підлітку важко навчатись у школі : практ. психологія / Д. Максименко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2018. 144 с.

У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються  відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особливості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших.

Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні.

Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

 

рекреаційнаРекреаційна психологія дитинства: теорія і практика : колект. моногр. / за заг. ред. С. М. Симоненко.  Київ : Центр учбової л-ри, 2017.  320 с. 

У монографії розкриваються наукові розробки кафедри психології розвитку і соціальних комунікацій Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського та співробітників психологічної служби УДЦ “Молода гвардія” в галузі рекреаційної психології дитинства. Розкриваються актуальні проблеми, механізми і закономірності відновлення психологічного здоров’я та особистісного розвитку дітей в умовах рекреації.

Розраховано на студентів, магістрантів, аспірантів психологічних факультетів, а також психологів науковців, практичних психологів та педагогів-організаторів, що працюють в дитячих оздоровчих закладах.


Мобільне меню