«Книга – джерело інтелектуальної свободи»

image001Відділ документів з економічних, технічних та природничих наук продовжує презентацію інформаційно-просвітницького проекту «Книга – джерело інтелектуальної свободи», а саме –  науково-популярні мотивуючі видання – бестселери Річарда Флориди (1957 р. н.)– американського теоретика урбаністики, економіста, доктора філософії, професора  Торонтського університету, соціолога, що відомий своєю розробкою теорії креативного класу, у 2005 році Esquire назвав його «найкращим і найяскравішим», Businessweek відзначив його як «голос новацій».

Знайомимо з двома його книгами,  що зберігаються у бібліотечному фонді ЧОУНБ ім. М. Івасюка і на сьогодні займають високі рейтинги серед українських читачів.

«Креативний клас має достатньо влади,

таланту й чисельності, аби відігравати

значну роль у перетворенні нашого світу.

Його представники, а по суті, і все суспільство

зараз мають змогу спрямувати свій саморозвиток

і пошуки себе на більш глобальні зміни, оновлення

і перетворення».

Річард Флорида

image002

  1. Флорида Р. Homo creativus. Як новий клас завойовує світ /Річард Флорида [пер. з англ.. Максим Яковлєв]. – Київ : Наш формат, 2018. – 432 с.

У цьому бестселері подано поняття нового економічного класу й показано його визначальну

роль у подальшому розвитку суспільного життя. Книга дає змогу по-новому поглянути на повсякденну дійсність. Річард Флорида стверджує, що в майбутньому ми побачимо зростання креативного складника в різних сферах діяльності, навіть в економічній. Креативний клас наразі становить близько 30% від усієї робочої сили, і надалі його частка тільки збільшуватиметься. Незабаром саме від нього залежатиме організація робочих місць, економічна ситуація на ринку й розвиток міст.

«Міста здатні давати щось кожному

лише тому і лише тоді, якщо вони

створені для кожного».

Джейн Джейкобс

image003

  1. Флорида Р. Криза урбанізму. Чому міста роблять нас нещасними / Річард Флорида [пер. з англ. Ірина Бондаренко]. – Київ: Наш формат, 2019. – 320 с.

Сучасні міста колонізували заможні й успішні люди, залишивши далеко позаду жителів сіл і містечок. Хаби, коворкінги і хайтек-інновації поглинули парки, магазини та кав`ярні. Розбудова міст і міських районів призвела до нестримного збільшення орендних плат і концентрації багатства. У цій книжці Р. Флорида розглядає кризу, що спричинила нинішній тип урбанізації, аналізуючи, який ефект вона має на економіку всього світу, та пропонуючи варіанти, як подолати виклики сучасних міст.

 

       Фотодокументи взяті з інтернет-ресурсів.