Книжково-ілюстративна виставка «Уроки Голокосту: мужність і співчуття»

Щорічно, 27 січня, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 Голокост – термін, яким в історіографії називають геноцид євреїв,  здійснюваний нацистами напередодні та під час Другої світової війни. Це  – результат проведення нацистської політики А. Гітлера, який, розвиваючи попередні расистські теорії та ідеї політичного, економічного і побутового антисемітизму, вже на початку 20-х років виступив із партійною програмою, де відповідальність за поразку Німеччини у Першій світовій війні поклав на євреїв, звинувативши їх у післявоєнному та економічному розладі Німеччини.

  У резолюції генеральної Асамблеї ООН «Пам’ять про Голокост», що була прийнята в 2005 році, співавторами якої виступили близько 100 країн, засуджуються будь-які прояви релігійної нетерпимості, переслідування чи насилля щодо окремих осіб чи общин, зумовлені етнічним походженням чи релігійними віруваннями. Дата обрана не випадково. 27 січня 1945 року – це день звільнення нацистського концтабору «Освенцім».

 Україна – перша країна на пострадянському просторі, де вивчення Голокосту стало обов’язковим у школі. Увага до цієї проблеми у контексті української історії не випадкова, адже саме на території України було знищено найбільшу кількість євреїв – майже половину від кількості усіх жертв.

   Вшановуючи пам’ять жертв Голокосту, працівники відділу обслуговування користувачів підготували книжково-ілюстративну виставку «Уроки Голокосту: мужність і співчуття».

Виставка діятиме з 22 січня 2015 р. протягом 10 днів (ІІ поверх, читальний зал).

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду.


Comments are closed.