Книжково-ілюстративна виставка “ОБПАЛЕНІ ДУШІ І СЕРЦЯ”, з нагоди – Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

3KBy8EeQ1Bc11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Це – пам’ятна дата, що відзначається в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу як пам’ять про подію, яка сталася навесні 1945 року, коли в’язні концтабору в Бухенвальді почали інтернаціональне збройне повстання проти гітлерівців. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті. Крізь ворота цього концентраційного табору з написом “Кожному – своє” пройшли понад 250 тис. в’язнів. Скільки тут поневірялося українців, підрахувати практично неможливо, оскільки вони проходили не в своїй національній, а в польській, російській та інших статистиках. Чимало українців у концентраційних таборах Третього Рейху були радянськими військовополоненими, до яких ставилися особливо жорстоко не лише тому, що це були вояки ворожої армії, але й тому що вони були носіями цілком іншого світогляду.

З цієї нагоди працівники відділу абонемента Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка підготували книжково-ілюстративну виставку “ОБПАЛЕНІ ДУШІ І СЕРЦЯ”, на якій представлена документальна, художня література, кіносценарії, ілюстрації з книг та періодичних видань.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами експозиції.

Книжкову виставку можна переглянути: з 11 до 17 квітня 2014 року.