Книжково-ілюстративна виставка «Ластівка української незалежності»

P713032316 липня 1990 року  Верховна  Рада УРСР  прийняла історично важливий документ – Декларацію про державний суверенітет України. Декларація  визнавала  право українського народу на самовизначення. Одним з головних положень прийнятого документа було положення про громадянство.  Територія України проголошувалася недоторканою. Єдиним джерелом державної влади визнавався народ, а Верховна Рада могла виступати від його імені.  У документі йшлося про принцип поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову. Також Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювався намір створити банківську, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а також ввести власну грошову одиницю.

У Декларації було закладено фундаментальні основи для здійснення в Україні корінних перетворень  в галузі державного, господарського, соціально-культурного будівництва. Уперше після багаторічного замовчування Декларація визнавала невід’ємні права і свободи людини. Цей документ став розгорнутою програмою розбудови України, її шляху до незалежності, політико-правовою основою нової Конституції України.

Прийняття Декларації про державний суверенітет стало знаковою подією в подальшому розвитку незалежної України.

З цієї нагоди працівники відділу обслуговування користувачів підготували книжково-ілюстративну виставку «Ластівка української незалежності», де представили історичні документи, тематичні наукові розвідки, навчальні посібники та статті з періодичних видань.   Запропоновані видання з фондів бібліотеки відображають довгий, складний шлях, який пройшов український народ до політичного самовизначення, прийняття Декларації про державний суверенітет, що стало першим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності і до сьогодення.

Запрошуємо всіх до цікавого та змістовного перегляду. Будемо раді зустрічі з вами.

Термін дії виставки  13-18  липня 2015 року (ІІ поверх, ВОК). 

P7130323