Книжково-ілюстративна викладка «Весна в природі – Весна в душі»

20150406_102314З 02 квітня 2015 р. у вестибюлі бібліотеки відкрита до перегляду книжково-ілюстративна викладка «Весна в природі – Весна в душі»,  присвячена традиціям та звичаям святкування Великодня в Україні.

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння – так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства – подолання смерті. Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї. Про це свідчить добірка книг, які пропонуються до уваги користувачів.

Також із поданих до викладки матеріалів можна дізнатися про особливий хліб – паску, яку випікають страсного тижня  на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя». Ці паски є найбільшою окрасою і основною поживою великоднього столу. Чималу кількість рецептів її приготування можна знайти на нашій викладці.  

Важко уявити паску без писанок та крашанок, які завжди були символом відродження життя. Писанки, техніка їх розпису – найяскравіша пасхальна традиція. Кожен регіон України зберігає свої таємниці їх розпису. Значна кількість документів представлених у нашому виставковому доробку свідчить про це.

Щодо буковинців-християн, вони традиційно у Страсну п’ятницю –  день страдницької смерті розп’ятого Христа, старі й малі ідуть до церкви, щоб вклонитися Святій Плащаниці. Саме час посидіти біля неї, міркуючи про своє життя та слухаючи читання «Дій святих апостолів».

А Великодня субота – це останній день підготовки до свята і остання нагода висповідатися й прийняти Святі Тайни Тіла і Крові Христа. Без цього не досягнути повноти свята. Великдень є символом щорічної можливості почати нове життя.

Пасхальна ніч – момент особливого духовного пережиття величного Воскресіння.

«ХРИСТОС ВОСКРЕС!» – мільйонами голосів лунає на світанку.

Книжково-ілюстративна викладка «Весна в природі – Весна в душі» розрахована на широке коло користувачів, всіх, хто цікавиться традиціями та звичаями святкування Великодня в нашій країні.

20150406_102314


Мобільне меню