27 лютого 2016 року виповнюється 185 років від дня народження українського та російського живописця Миколи Ге, який є одним з найбільш яскравих і своєрідних художників другої половини ХІХ століття.
Майстер історичного живопису, талановитий портретист і пейзажист. Його величезний внесок у розвиток реалістичного живопису, портретного та пейзажного жанрів складно переоцінити. Твори, що дихають гарячою щирістю та благородною переконаністю, портрети, що належать пензлю Ге відрізняються простотою, правдивістю, строгістю колірних та композиційних рішень, прагненням передати багатство та складність духовного життя людини, на них «лежить» відображення благородної душі їх автора.
Мистецька спадщина Миколи Ге – збережена в оригіналах чи відома в репродукціях – складається з 90 портретів, кільканадцятьох пейзажів та 14 релігійних картин.
«Що є істина?» — це питання глибоко хвилювало Ге та пізніше вилилося в полотно, яке стало плодом його тривалих богошукань, картина, що живе та промовляє. Особливо актуальними є ці слова і сьогодні.
З нагоди ювілею відділ мистецтв розгорнув книжково-ілюстративну експозицію «Що є істина?», на якій розміщені кращі зразки видатного митця та матеріали про його життєвий шлях.