Книжкова виставка «Володимир Великий – творець середньовічної європейської держави Руси–України»

P7090319Лицар Духу – саме так назвав Михайло Грушевський святителя Руси-України князя Володимира Великого. Цього року виповнюється 1000 років з дня його Успіння.

З метою збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Руси-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації та на виконання Указу Президента України від 25 лютого 2015 р.  «Про вшанування пам’яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України» в читальному залі розгорнуто книжкову виставку.

Хреститель Русі київський князь Володимир Святославич є знаковим символом  для всієї східнослов’янської цивілізації. Адже, серед подій і явищ, що визначали плин вітчизняної історії, напевно, не буде перебільшенням назвати найголовнішим Володимирове хрещення. Християнізація Київської Русі  подолала політичну та культурну ізольованість країни й призвела  до визнання за нею самостійного місця у символічній сім’ї  християнських народів тогочасного  європейського світу.

Книги, літописи та публікації з періодичних видань, представлені на виставці, відтворюють образ князя Володимира – одного із найяскравіших політичних діячів європейського масштабу, який завершив процес формування території Київської держави.

З виставкою можна ознайомитись в читальному залі. Діятиме вона протягом 10 днів.

P7090319


Мобільне меню