Книжкова виставка «Пам’ятки України нашим нащадкам»

+Всесвітній день архітектури встановлений в 1985 році у перший понеділок липня Міжнародним союзом архітекторів, який виник в 1946 році, після Другої світової війни, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам’ятники архітектури.

Щорічно 1 липня в Україні відзначається  День архітектури України. Цього дня присуджується і вручається Державна премія України в галузі архітектури.

Україна пройшла довгий і складний шлях свого історичного розвитку. В її самобутній архітектурі, що сягає своїм корінням в дохристиянську добу, багату спадщину Київської Русі (Х-ХIII ст.), барокову культуру (ХVII-ХVIII ст.), період розвитку архітектури «нового часу» та активних пошуків її національних особливостей ніколи не переривався зв’язок часів  — зберігалась історико-культурна спадщина багатовікових національних традицій, що знайшла своє відображення в кращих творчих здобутках сучасних українських архітекторів.

З нагоди Всесвітнього дня архітектури та Дня архітектури України у відділі мистецтв розгорнуто книжкову виставку «Пам’ятки України нашим нащадкам».  До уваги користувачів представлені кращі друковані та періодичні видання: альбоми, підручники, довідники, монографічні дослідження та  журнальні статті, що висвітлюють історичний процес розвитку архітектури, кращі зразки архітектурних ансамблів світу та, зокрема, України.

Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення (ІІІ поверх, відділ мистецтв).

 

+