«Мудрість життя полягає в тому, щоб любити те, що направду є добром», – навчав у своїх проповідях «Український Мойсей», глава Української Греко-Католицької Церкви Андрей Шептицький.
Митрополит належав до знатного боярського роду Шептицьких, який сягав своїм корінням часів князювання Данила Галицького. Роман-Олександр Шептицький (світське ім’я митрополита) народився і виріс у невеликому селі на Львівщині. Освіту здобував спочатку у Львові, а потім відвідував правничі студії Кракові, Мюнхені та Відні. Впродовж усіх студентських років Роман переконував батьків дозволити йому вступити до монастиря, але вони вперто відмовляли. Проте, отримавши благословення Папи Лева XIII, о. Андрея призначають на посаду ігумена монастиря св. Онуфрія у Львові, а згодом – Станіславським єпископом. 22 жовтня 1900 року Папа Лев ХІІІ запросив його до себе на аудієнцію і сповістив про своє благословенне рішення – призначити на Митрополичий престол.
Андрей Шептицький чи не в кожній суспільній галузі доклався до її розвитку. Він організував першу в Україні прощу до Святої Землі – Єрусалима, дбав про народну освіту, допомагав матеріально “Просвіті”, “Рідній школі”. За власні кошти придбав будинок для дівочої гімназії, а в соборі св. Юра організував Народну школу ім. Грінченка для бідних дітей. Підтримував дитячу патріотичну організацію “Пласт”, подарувавши їй для літніх таборів свій маєток. Першим із вищих ієрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні з вірними. Ніхто з єпископів у цілій Європі не виступав так відкрито й беззастережно проти нацизму та фашизму. За його згодою значна кількість євреїв переховувалася у монастирях та митрополичій резиденції у Львові.
Понад усе ставив цінність людського життя. Своїм пастирським служінням вписав нову сторінку в історії світового християнства ХХ століття.
Згідно Постанови Верховної Рада України 150-річчя з дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького відзначається на державному рівні, а з 1 листопада 2014 року в УГКЦ та в Україні триває Рік Митрополита Андрея Шептицького.
З цієї нагоди працівники відділу обслуговування користувачів підготували книжкову виставку «Державник, мислитель і богослов». Представлена література допоможе читачам краще познайомитися з постаттю Андрея Шептицького, дізнатися багато цікавих біографічних фактів, а також осмислити релігійні вчення митрополита. До уваги користувачів запропоновано книги, що змальовують нелегкий життєвий шлях митрополита, статті з наукових збірників та навчальних посібників, джерела епістолярного характеру, періодичні видання та газетні вирізки.
Щиро запрошуємо всіх бажаючих до перегляду!
Термін дії виставки 23 липня – 3 серпня 2015 року (ВОК, ІІ поверх).